Блог

Тулумби на поинаков начин – без масло и пржење – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Пробајте ги овие здрави и вкусни тулумби, ќе бидете воодушевени…

Состојки:

  • 150 гр оштро брашно
  • 200 мл вода
  • 50 мл масло
  • 3 јајца
  • 1/2 прашок за печиво

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Златина кујна“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -