Блог

Босанска пита – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Ви донесуваме едноставен рецепт за босанска пита…

Состојки:

  • 800 гр компири
  • 100 гр брашно
  • 200 гр павлака
  • 3 јајца
  • 1 главица кромид
  • сол
  • бибер
  • масло

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -