Блог

Брзи шпагети со сланина – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Брзо и лесно подгответе вкусен ручек.

Состојки:

  • 400 гр дебели шпагети
  • 200 гр сланина Пекабеско
  • маслиново масло
  • 100 гр пекорино сирење
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте ја сланината и пропржете на малку масло. Згответе шпагети и исцедете ги, па додајте ги во пропржената сланина во тавата. Измешајте сирење и малку вода во која се готвеле тестенините и послужете.

Добар апетит!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -