Блог

Совршени млечни коцки – колач кој се топи во уста – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Мек и сочен колач…

Состојки за кори:

 • 6 јајца
 • 5 лажици шеќер
 • 5 лажици масло
 • 5 лажици меко брашно
 • 2 лажици какао
 • 5 гр прашок за печиво

Состојки за фил:

 • 1 л млеко
 • 8 лажици густин
 • 5 лажици шеќер
 • 250 мл млечна слатка павлака

Состојки за прелив:

 • 100 гр црно чоколадо
 • 100 гр млечно чоколадо
 • 3 лажици масло
 • 8 лажици млеко

Начинот на подготовка погленете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -