Блог

Брзи и вкусни сендвичи со шунка – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Брз и вкусен оброк: Сендвичи од тава.

Состојки:

  • тост леб
  • 50 гр шунка
  • 1/2 праз
  • 1/2 црвена свежа пиперка
  • 2 јајца
  • 1 лажица крем сирење
  • малку тврдо сирење

Начин на подготовка:

  1. Измешајте јајца, додајте крем сирење и кашкавал, па разматете. Додајте пиперка на ситни коцки, сечкан праз и шунка. Изедначете.
  2. Исечете ја средината од лебот. Рабовите од тост лебот ставете ги во намастена тава. Во секоја коцка ставете од смесата со јајца, притиснете со шпатула и печете околу 3 минути. Ставете по лажица рендан кашкавал преку, а потоа и исечкана средина од лебот и повторно притиснете, полека превртете и печете од другата страна. Свртете неколку пати.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецептИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -