Блог

Кремаста салата со варени јајца и пченка – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Одлична салата која совршено се сложува со сите јадења!

Состојки:

  • 2 јајца
  • 200 гр пченка
  • 80 гр кикирики
  • 100 мл кисела павлака
  • 100 мл мајонез
  • вода

Начин на подготовка:

  1. Сварете јајца и пченка посебно. Процедете ја пченката, а јајцата изрендајте ги. Додајте павлака и мајонез. Иситнете кикирики грубо. Измешајте ги состојките и оставете во фрижидер да се излади.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -