Блог

Паприкаш со пилешко – вкусен ручек – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Ручек кој ќе го обожавате!

Состојки:

 • 1 главица кромид
 • 2 чешниња лук
 • 1 лажица маст
 • 3 компири
 • 1 морков
 • 1 пашканат
 • 300 гр пилешко
 • свеж магдонос
 • сол
 • бибер
 • зачинска пипер

Начин на подготовка:

 1. На малку маст продинстајте сечкан кромид, морков и пашканат. Додајте компир и месо, а потоа и зачини. Налијте вода. Гответе околу 45 минути до час, на средна температура. Додајте свеж магдонос. Послужете топло.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецептИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -