Блог

Вкусно предјадење од компир пире – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Предјадење од компир пире, хит на славската трпеза.

Состојки:

  • 500 гр компири
  • 80 гр пармезан
  • 50 гр путер
  • 3 жолчки

Начин на подготовка:

  1. Згответе компири и додајте пармезан и путер. Испасирајте, па додајте 2 жолчки. Соединете ја смесата и ставете во шприц за колачи.
  2. Од шприцот ставајте на плех обложен со хартија за печење. Премачкајте со жолчка и печете на 200 степени 15 минути.

Добар апетит!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -