Блог

Крцкаво пилешко од рерна – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Крцкаво и вкусно пилешко месо од рерна!

Состојки:

  • 600 гр пилешко бело месо, исечено на шницли
  • 1/2 шолја мајонез
  • 2 лажици рендан пармезан
  • 4 лажици презла

Начин на подготовка:

  1. Загрејте ја рерната на 220 степени.
  2. Измешајте мајонез и пармезан. Пилешкото ставете го во плех обложен со хартија за печење па премачкајте со смеса од мајонез и пармезан, а потоа посипете со презла.
  3. Печете во загреана рерна околу 20 минути.

 

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокулаИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -