Блог

Компир салата со кромид – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Еве како да подготвите класична компир салата со компир.

Состојки:

  • компир
  • кромид
  • зачини

Начин на подготовка:

  1. Компирите обварете ги и исечкајте ги, кромидот исечкајте го. Измешајте, зачинете по желба, додајте масло и оцет.

Добар апетит!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -