Блог

Брза пита од зеленчук – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Искористете сезонски зеленчук и направете ја оваа хранлива пита полна со витамини.

Состојки:

 • 1 праз
 • 1//2 црвена бабура пиперка
 • 100 гр спанаќ или блитва
 • 3 компири
 • 3 моркови

Состојки за тесто:

 • 4 јајца
 • 4 лажици масло
 • 4 лажици млеко
 • 4 лажици брашно
 • 1 прашок за печиво
 • 1 лажичка сол
 • бибер по вкус

Останати состојки:

 • 50-100 гр тврдо сирење

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешкоИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -