Блог

Брзо и лесно направете го најмекиот леб досега – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Брзо и лесно направете го најмекиот леб досега, а тестото не мора да го месите.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 400 мл млеко
  • 180 гр брашно
  • 25 гр путер
  • 150 гр крем сирење
  • 9-10 маслинки

Начин на подготовка:

  1. Јајцата посолете ги и изматете ги, па додадете млеко и брашно и убаво соединете. Додадете растопен путер и измешајте. Ставете во плех обложен со хартија за печење, па израмнете.
  2. Печете на 180 степени околу 25 минути. Кога ќе се излади, намачкајте крем сирење и посипете со маслинки, па свиткајте.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецептИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -