Блог

Брза, едноставна, неодолива Плазма торта – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Ако ви треба рецепт за чоколадна торта која сите ја сакаат, а не сакате да поминувате многу време во кујната, тогаш ова е вистинската торта за вас.

Состојки:

  • 120 гр пудинг со вкус на чоколадо
  • 5-8 лажици шеќер
  • 10 г ванилин шеќер
  • 750 мл млеко + околу 200 мл млеко
  • околу 210 гр плазма бисквити
  • 100 гр чоколадо
  • 100 гр путер
  • 80 мл слатка павлака

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -