Блог

Вкусно посно предјадење: Ајвар корпички – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Вкусни ајвар корпички како солено посно предјадење…

Состојки:

  • 250 гр брашно
  • 1 лажичка прашок за печиво
  • 1 лажичка сол
  • 100 мл масло
  • 100 мл кисела вода
  • 2 лажици ајвар
  • ајвар за фил

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -