Блог

Италијански рецепт за вкусно пилешко – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Послужете со зеленчук или салата и уживајте во совршениот ручек!

Состојки:

 • 2 јајца
 • 3 чешниња лук
 • сол
 • 100 гр презла
 • 50 гр пармезан
 • 1 лажичка лук во прав
 • 500 гр пилешки гради

Состојки за сос:

 • 1 главица кромид
 • 2 чешниња лук
 • 3 лажички доматно пире
 • сол
 • бибер
 • малку шеќер
 • 1 лажичка италијанска мешавина од зачини

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -