Блог

Пилешки крилца – совршен рецепт – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Отсега само вака ќе ги подготвувате пилешките крилца!

Состојки:

  • 1 кг пилешки крилца
  • 1 лажица црвена пипер
  • 1 лажица доматно пире
  • малку вода
  • масло
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Пилешките крилца посолете ги и побиберете ги. Доматното пире измешајте го со малку вода па прелијте преку крилцата. 
  2. Посипете со пипер и масло, па добро измешајте. Наредете во тепсија и печете во рерна загреана на 200 степени 30 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -