Блог

Направете вкусен кари сос – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Збогатете ги јадењата со неодолив кари сос…

Состојки:

  • 2 дл мајонез
  • 1 дл кисела павлака
  • на врв на лажичка кари
  • малку сенф
  • сок од лимон

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки добро измешајте ги и добро изладете. Вашиот вкусен сос е готов!

Добар апетит!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -