Блог

Освежувачки колачиња со лимон и бело чоколадо – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Брз и едноставен освежувачки десерт…

Состојки:

  • 320 гр бело чоколадо
  • 90 гр павлака за шлаг
  • 80 гр путер
  • кора од лимон
  • 30 гр сок од лимон
  • шеќер во прав по потреба

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -