Блог

Обланди за 10 минтуи – Gotvi.mk

Мора да пробате...

За само неколку минути направете неодоливи обланди…

Состојки:

  • 1/2 л млеко
  • 1/2 кг шеќер
  • 4 лажици брашно
  • 1 јајце
  • 100 гр чоколадо
  • 1 маргарин

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки заедно гответе ги 7 минути. Рамномерно филувајте ја обландата и тоа е тоа.

Уживајте!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -