Блог

Спремна за 20 минути – Gotvi.mk

Мора да пробате...


За овој рецепт ви се потребни само 20 минути, а вкусот е фантастичен.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 10 лажици брашно
  • 1 кесичка прашок за печиво
  • 1 лажица сол
  • 200 мл јогурт
  • 200 гр свежо сирење, фета, мелено месо или спанаќ
  • зачини по желба

Начин на подготовка:

  1. Јајцата добро разматете ги и додајте јогурт, брашно, прашок за печиво, лажица сол и зачини по желба.
  2. Додајте состојки по желба, ставете во помал лим за печење и печете околу 20 минути на 180 степени. Послужете топло со јогурт или некоја омилена напивка.

Добар апетит!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокулаИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -