Блог

Бела маринада која се прелива откако месото ќе биде испечено – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Месото со оваа маринада се прелива дури откако ќе биде испечено.

Состојки:

  • 4 лажици мајонез
  • 2 лажици оцет
  • 1 лажица сок од лимон
  • 1 лажица рен
  • 1 лажичка сенф
  • 1 лажичка каенски бибер

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во сад и разматете. Прелијте преку печеното месо и послужете.

Добар апетит!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -