Блог

Киндер ролат – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Рецепт за брз, сочен и вкусен киндерлино ролат.

Состојки за кора:

 • 5 јајца
 • 5 лажици брашно
 • 1 лажичка прашок за печиво
 • 5 лажици шеќер
 • 10 гр ванилин шеќер
 • 2 лажички какао
 • 2 лажици путер
 • 2 лажици јогурт

Состојки за крем:

 • 500 мл слатка павлака
 • 2 киндер буено чоколада
 • 1 лажица бел млечен крем
 • 100 гр чоколадо
 • 6 лажици слатка павлака

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -