Блог

Компири полнети со фил од печурки – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Вкусен оброк кој ќе го обожавате!

Состојки:

  • 5-6 компири
  • 2 главици кромид
  • 1 пакување шампињони
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Згответе компир во лушпа. Испржете кромид, додајте шампињони и продинстајте па зачинете по вкус. 
  2. Зготвените компири пресечете ги на половини и излдабете ги. Издлабените половини полнете ги со фил од кромид и шампињони. Од горе можете да ставите и листови тост сирење.

Добар апетит!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -