Блог

Супер брзи уштипци со сувомеснато – готови за неколку минути – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Брзи и вкусни уштипци со сувомеснато…

Состојки:

  • 2 јајца
  • сувомеснато
  • 1 шолја јогурт
  • 1/2 шолја топла вода
  • сол
  • квасец
  • брашно по потреба

Начин на подготовка:

  1. Само измешајте ги состојките по редослед, како што е прикажано во видеото и испечете уштипци.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -