Блог

Средство кое спречува замаглување на прозорите и дава блескав сјај – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Одличен трик: Средство кое спречува замаглување на прозорите и дава блескав сјај.

Секоја домаќинка знае колку работа бара чистењето на стаклените површини. Колку и да се трудите, често се случува на стаклото да останат дамки и траги од крпата.

Токму поради тоа ќе ви покажеме трик кој спречува замаглување на прозорите и на стаклото му дава блескав сјај.

Сè што треба е да направите е пена или крем за бричење да размачкате по огледалото или прозорите, а кога ќе се исуши, избришете со сунѓер, а потоа со салфета или тоалет хартија.

Во видеото во прилог погледнете ги упатствата:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -