Блог

Одличен сос од печурки и мајонез – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Вкусен сос од печурки кој ќе го правите постојано!

Состојки:

  • 2 дл мајонез
  • 1 дл бело вино
  • 150 гр печурки
  • магдонос
  • 1 чешне лук
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Печурките исчистете ги и исечкајте ги на ситни коцки, налијте ги со вода и гответе ги пет минути.
  2. Изладете па измешајте мајонез. Додајте ситно сечкан магдонос, сол и бибер и изгмечен лук. Оставете во фрижидер на еден час.

Добар апетит!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -