Блог

Леден десерт од малини кој ќе ве освежи – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Уште повкусно од сладолед: Леден десерт од малини кој ќе ве освежи.

Состојки:

  • 500-600 гр замрзнати малини
  • 60 мл сок од лимон
  • 1 лажица мед

Начин на подготовка:

  1. Измешајте ги малините, медот и сокот од лимон во блендер и убаво изблендирајте. Ставете во сад и оставете да замрзне, па послужете.Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -