Блог

Рецепт за најфините чоколадни мафини кои се топат во уста – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Рецепт за најфините чоколадни мафини кои се топат во уста.

Состојки:

  • 70 гр путер
  • 100 гр шеќер
  • ванилин шеќер
  • 2 јајца
  • 250 мл јогурт
  • 230 гр брашно
  • 1 лажица какао во прав
  • 1 прашок за пециво
  • 100 гр млечна чоколада

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -