Блог

4 различни филови за совршена комбинација од вкусови – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Популарен рецепт за тортиља: 4 различни филови за совршена комбинација од вкусови.

Состојки:

  • тортиља
  • тартар мајонез
  • 1/2 авокадо
  • 1/4 виолетов кромид
  • 2 парчиња домат
  • 1 пилешко филе
  • 2 листови сирење

Начин на подготовка:

  1. Тортиљата пресечете ја на половина (до средината). Една четвртина премачкајте ја со мајонез, а преку ставете исечкано авокадо. На втората четвртина ставете ги доматот и кромидот, на третата четвртина ставете месо кое претходно сте го испржиле, а на четвртата четвртина сирењето. Преклопете на 4 дела, па тостирајте.

Добар апетит!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -