Блог

Колачиња со кикирики и бадеми – посно – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Вкусни чоколадни посни колачиња со овесни снегулки, кикирики и бадеми – не мора да се печат, а вкусот е фантастичен!

Состојки:

  • 2 шолји ситни овесни снегулки
  • 1 шолја путер од кикирики
  • 1/2 шолја мед
  • 1/2 шолја брусница
  • 1/2 шолја бадеми
  • 1/2 мала шолја темно чоколадо

Начин на подготовка:

  1. Иситнете ги бадемите и чоколадото во блендер, додајте снегулки, путер од кикирики и мед. На крај додајте брусница и лесно и кратко матете. 
  2. Обликувајте топчиња и ставете ги во фрижидер на половина час да стегнат.

 

Послужете и уживајте!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -