Блог

Полнета погача – фокача – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Здрава и вкусна погача – совршен избор за доручек.

Состојки:

 • 300 мл млака вода
 • 20 гр квасец
 • 1 лажичка шеќер
 • малку сол
 • 50 мл маслиново масло
 • 450 гр брашно

Состојки за фил:

 • 2 црвени пиперки
 • 1 кисела краставичка
 • малку маслинки
 • 5 чешниња лук
 • крупна сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -