Блог

Чоколаден колач за 5 минути од само 3 состојки – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Колач кој се подготвува за 5 минути.

Состојки:

  • 150 гр темно чоколадо 55%
  • 150 гр млечно чоколадо
  • 250 гр засладено кондензирано млеко

Начин на подготовка:

  1. Ставете кондензирано млеко во тенџере, додајте исечкано чоколадо и мешајте на рингла додека не се растопи. Ставете ја смесата во плех обложен со хартија за печење. Ставете во фрижидер на 1 час. Потоа сечете и послужете.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“:

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагодиИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -