Блог

Вкусен сатараш со млади компирчиња – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Сервирајте со пржени компирчиња.

Состојки:

  • 2 главици кромид
  • 7 меснати свежи пиперки
  • 2 големи домати
  • масло
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Кромидот исечкајте го па пропржете на масло, додајте сечкани пиперки и пржете да омекнат. Додајте излупени домати, сечкани на коцки. 
  2. Пржете неколку минути да испари течноста, посолете и ручекот е готов.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагодиИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -