Блог

Меки кифлички со крем сирење – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Неодоливо меко тесто со крем сирење…

Состојки:

  • 600-650 гр меко брашно
  • 20 гр квасец
  • 1 лажичка шеќер
  • 200 мл топла вода
  • 75 масло
  • 1 јајце
  • 2 лажици кисела павлака
  • 1 јајце, сол и 1 лажица кисела павлака за премачкување
  • 250 гр крем сирење
  • сусам

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -