Блог

Брза сочна погача – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Сочна погача на нов начин, ќе правите по две, исчезнуваат за миг!

Состојки:

  • 250 мл млако млеко
  • 8 гр сув квасец
  • 1 лажичка шеќер
  • 1 јајце
  • 30 мл масло
  • 400 гр брашно
  • 1 лажичка сол

Состојки за полнење:

  • 200 гр рендано моцарела сирење
  • 100 гр тврдо кравјо сирење
  • 150 гр шунка

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Аурора“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -