Блог

Ролни од пиперки со мелено месо – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Ако сте љубители на печени пиперки, тогаш искористете ја сезоната и направете го ова вкусно јадење.

Состојки:

  • 6-8 поголеми пиперки
  • 1/2 кг мелено месо
  • 2 мали или 1 поголема главица кромид
  • 1 домат
  • малку масло
  • 2-3 лажици презла
  • 1 јајце
  • зачини

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -