Блог

Совршени домашни погачици

Мора да пробате...


Совршени домашни погачици

Брза и едноставна подготовка, само соединете ги состојките и испечете.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 8 лажици бадемово брашно
  • 1 кесичка прашок за печиво
  • 4 лажици масло
  • 4 лажици јогурт
  • 2 лажици ситно сирење, фета
  • прстофат сол

Начин на подготовка:

  1. Со жица разматете јајца, па додајте масло, јогурт, сирење, брашно, прашок за печиво и сол. Измешајте со вилушка убаво да се соедини.
  2. Вадете со лажица на хартија за печење и посипете со сусам. Печете во загреана рерна на 180 степени 20 минути.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

 
Source: Gotvi.mkИнспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -