Блог

Рецепт за совршено „ајс кафе“ – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Ледено кафе може да направите и сами, без да посетувате скапи кафулиња. Со само две состојки направете фантастично освежување.

Состојки:

  • кафе
  • сладолед од ванила

Начин на подготовка:

  1. Подгответе кафе какво што најмногу посакувате и оставете го во фрижидер добро да се излади. Во фрижидер ставете и проѕирни високи чаши во кои ќе го послужите кафето.
  2. Во чаша ставете прво топче сладолед, а потоа прелијте го со кафе. По желба може да додадете и мраз, а за украс шлаг.

Уживајте!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -