Блог

Кремаст компир од рерна – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Доколку немате идеја што да направите за ручек, еве одличен рецепт за кремаст компир. Можете да го послужите како прилог или како главен оброк.

Состојки:

  • 6 поголеми компири
  • 200 гр изрендано сирење
  • 5 дл слатка павлака
  • 2 чешниња лук
  • бел бибер
  • сол
  • масло

Начин на подготовка:

  1. Излупете ги компирите и исечете ги. Малку намастете длабока тепсија и ставете ја павлаката, додајте изрендано сирење и исечкан лук. Посолете и побиберете по вкус.
  2. Додајте ги компирите и сè измешајте. Ставете да се пече на 200 степени.
  3. Послужете и уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

 

 

 



Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -