Блог

Совршени орео коцки – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Совршен вкус, едноставна подготовка, десерт кој ќе ве освои!

Состојки:

  • Орео колачиња
  • 250 гр бело чоколадо
  • 100 гр млечно чоколадо
  • 150 гр путер
  • 150 гр маскарпоне сирење

Начин на подготовка:

  1. Орео колачињата сомелете ги во блендер заедно со путерот. Обложете плех со хартија за печење и ставете ја смесата.
  2. Во омекнатото крем сирење ставете, на пареа растопено бело чоколадо и додајте 5 издробени Орео колачиња. Смесата ставете ја во плехот, издробете уште Орео колачиња и притиснете.
  3. Со растопеното млечно чоколадо прелијте го колачот и оставете да се излади.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -