Блог

Еурокрем колач готов за миг – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Еурокрем колач готов за миг.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 3 шолји шеќер
  • 3 шолји брашно
  • 3 шолји мелени бисквити
  • 2 шолји масло
  • 1 прашок за печиво
  • 1 шолја суво грозје
  • 250 гр еурокрем
  • 50 гр мелени бисквити за посипување
  • 2 шолји млеко

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -