Блог

Едноставен рецепт за фантастични кекси – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Направете наједноставни кекси кои освојуваат на прв залак.

Пудинг кексите се подготвуваат брзо. Можат да се прават во две верзии, со ванила и чоколадо, и тоа е баш комбинацијата на која најтешко ќе и одолеете. Но, ако сакате можете да испробате и други вкусови така што сами ќе изберете смеса од пудинг по желба.

Од количините кои се наведени во рецептот излегуваат 82 кекси, но иако се чинат многу, се јадат брзо бидејќи не се преслатки.

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -