Блог

Кифлички со пире од компири – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Необични кифлички со феноменален вкус…

Состојки:

  • 600 гр брашно
  • 1 лажичка сол
  • 300 гр пире од компири
  • 2 јајца
  • 150 мл масло
  • 40 гр свеж квасец
  • 60 мл масло
  • 1 јајце и лажица млеко за премачкување
  • сусам
  • путер или маргарин за премачкување на готовите кифли

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Милица Михаиловиќ“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -