Блог

Здрава напивка од грозје – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Грозјето е богато со антиоксиданси, помага во намалување на холестеролот и воспаленија, а е добар извор на витамини, особено Ц и К.

Состојки:

  • 50 гр спанаќ
  • 140 гр грозје
  • 1 банана
  • 1 лажица чиа семе
  • 1 шолја вода
  • неколку коцки мраз

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте додека не добиете хомогена смеса.

Уживајте!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -