Блог

Десерт од само 4 состојки – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Домашна алва со фстаци. Десерт од само 4 состојки.

Состојки:

  • 3/4 чаша млеко во прав
  • 1/2 чаша шеќер во прав
  • 1/2 чаша тахини сос
  • 1/2 чаша ф’стаци

Начин на подготовка:

  1. Во сад измешајте млеко во прав, шеќер во прав и тахини сос. Добро измешајте, па дното на садот посипете го со ф’стаци (кои претходно сте ги исчистиле). Постепено прелијте ја добиената смеса и добро притиснете. Покријте и ставете во фрижидер или замрзнувач неколку часа.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -