Блог

Евтини мафини од 3 состојки – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Направете вкусни мафини од само 3 состојки.

Состојки:

  • 1 кромид
  • 80 гр овесни снегулки
  • 120 гр тврдо сирење

Начин на подготовка:

  1. Прво добро изблендирајте го кромидот, па овесните снегулки. Двете смеси убаво измешајте ги, па додадете го ренданото сирење и измешајте. Добиената смеса ставете ја во гумен калап и печете во рерна на 180°C околу 30 минути.

Повеќе на Готви.мк:

Кременадли во слатко-солен сос: Брза подготовка за месо кое се топи во уста

Чоколадни мафини – спремни за миг!

Уштипци од 3 состојки без квасец: Изматете и веднаш пржете, вкусот е фантастичен

Колач со малини и јогурт – супер комбинација!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -