Блог

Летна салата во тегла – без оваа зимница не чекајте зима! – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Фантастичен рецепт…

Состојки:

 • 1 кг домати
 • 1 голема краставица
 • 4 пиперки
 • 2 моркови
 • 1 средна тиквичка
 • 1 црвен кромид
 • 5 чешниња лук
 • 1 веза магдонос
 • 100 мл масло
 • 2 лажици сол
 • 3 лажички шеќер
 • 3 лажици алкохолен оцет 9%

Од оваа количина се добиваат 3 средни тегли.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -