Блог

Вкусен оброк од само неколку состојки – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Пиперки полнети сос сирење. Вкусен оброк од само неколку состојки.

Состојки:

  • 7-8 пиперки
  • 450 гр ситно сирење
  • 3 јајца
  • 3 лажици масло
  • 2 чешниња лук
  • 1/2 лажичка сол
  • 3 лажици кисела павлака (150 гр)
  • 1 јајце
  • малку сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -