Блог

Потребни се само 4 состојки – Gotvi.mk

Мора да пробате...


Брзо и вкусно јадедње…

Состојки:

  • 1 јајце
  • 2 лажици фета сирење
  • 1/2 лажица пелат
  • 1 тортиља или парче леб

Начин на подготовка:

  1. Загрејте ја тавата, па во неа додадете го издробеното фета сирење. Кога ќе почне да се топи, додадете пелет и малку мелена пиперка, па скршете ги јајцата. Зачинете по вкус и поклопете.

     

  2. Кога јајцата се готови, послужете ги преку тортиља или парче тост леб. Украсете со фета и уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Кременадли во слатко-солен сос: Брза подготовка за месо кое се топи во уста

Чоколадни мафини – спремни за миг!

Уштипци од 3 состојки без квасец: Изматете и веднаш пржете, вкусот е фантастичен

Колач со малини и јогурт – супер комбинација!Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -