Блог

Царска зимска салата – домат, пиперка, грав во совршена комбинација – Gotvi.mk

Мора да пробате...

Царска салата за зимница – домат, пиперка, грав во совршена комбинација.

Состојки:

 • 1,5 кг домати
 • 200 гр грав
 • 1 модар патлиџан
 • 3 главици кромид
 • 2 пиперки
 • 1 чешне лук
 • 3 моркови
 • магдонос
 • 60 мл оцет
 • 4 лажици шеќер
 • 1 лажица сол
 • масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Тања“:Инспирирано од: gotvi.mk

- Advertisement -
- Advertisement -

Најнови рецепти

- Advertisement -

Повеќе рецепти од овој тип...

- Advertisement -